Przejdź do treści

Rewitalizacja Miasta Żyrardowa motorem przemian społeczno-gospodarczych

Baza wiedzy

Weekend poświęcony rewitalizacji

Trwają konsultacje społeczne w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. To jeden z pierwszych i najważniejszych etapów prac nad stworzeniem Gminnego Programu Rewitalizacji. W ubiegły weekend o problemach rewitalizacji można było porozmawiać w plenerowym punkcie konsultacyjnym na Placu Jana II, gdzie na mieszkańców czekali przedstawiciele miejskiego samorządu oraz zaproszeni do współpracy eksperci.

„W Żyrardowie można się zakochać – powiedziała podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami Hanna Gill-Piątek, ekspert ds. partycypacji w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. – Żyrardów ma wszystko, by skutecznie przeprowadzić rewitalizację. Ma potencjał, piękną historię, a przede wszystkim aktywność mieszkańców.” Do udziału w konsultacjach zachęcał również Zastępca Prezydenta Miasta Żyrardowa, Lucjan Krzysztof Chrzanowski, podkreślając, że Program Rewitalizacji to nie tylko dokument, ale przede wszystkim zadanie realizowane dla mieszkańców i z udziałem mieszkańców.

Nowy dokument już w 2019 roku zastąpi Lokalny Program Rewitalizacji, który dotąd określał zakres problemów na obszarach zdegradowanych, wskazywał sposoby ich rozwiązywania, a wreszcie stanowił podstawę starań Żyrardowa o środki zewnętrzne przeznaczone na rewitalizację.

Wróć na stronę główną

Strona internetowa została zrealizowana
przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej,
w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.