Przejdź do treści

Rewitalizacja Miasta Żyrardowa motorem przemian społeczno-gospodarczych

Baza wiedzy

Wspólnie namalujemy mural…

Już niebawem, 27 lipca, w godzinach 15.00 – 20.00, odbędzie się Mikrofestyn, podczas którego każdy może dołożyć przysłowiową „cegiełkę” do poprawienia wyglądu naszego miasta. Wraz z uczestnikami imprezy stworzymy mural na terenie Przedszkola nr 9. Dzięki temu nadamy tej przestrzeni niepowtarzalny wygląd, a każdy z wykonawców będzie mógł poczuć się jak prawdziwy artysta.

Murale stają się coraz bardziej popularne na świecie. Niektóre z nich tworzone są w formie reklamy,  a inne po prostu mają wywierać wrażenie na odbiorcy, ukazywać ducha lub tradycję danego miejsca.

W Żyrardowie jest już kilka murali m.in. na terenie poprzemysłowego Bielnika, przy Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda. Murale te nawiązują do lniarskich tradycji miasta i jego mieszkańców, związanych z przemysłem włókienniczym. Warto podkreślić, że powstały przy udziale lokalnej społeczności, która aktywnie włączyła się w ich tworzenie.

Przyszedł czas, aby w Żyrardowie powstał kolejny mural, który zostanie namalowany na terenie Przedszkola nr 9 i może się to stać właśnie z Twoim udziałem. Podczas Mikrofestynu, który odbędzie się 27 lipca, w godzinach 15.00 – 20.00, każdy będzie mógł upiększyć otoczenie przedszkola. Wystarczy tylko przyjść, zakasać rękawy, chwycić za pędzel i puścić wodze fantazji! Satysfakcja podczas codziennego odbierania pociechy z przedszkola lub podczas spaceru po zabytkowej osadzie fabrycznej gwarantowana.

W trakcie Mikrofestynu przewidziane są również atrakcje i konkursy dla najmłodszych.

Zapraszamy!

Wróć na stronę główną

Strona internetowa została zrealizowana
przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej,
w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.