Przejdź do treści

Rewitalizacja Miasta Żyrardowa motorem przemian społeczno-gospodarczych

Baza wiedzy

Wspólnie namalowaliśmy mural

Wspólnie z mieszkańcami Żyrardowa, w sobotę, zmieniano wygląd jednej ze ścian na terenie Przedszkola nr 9. Do zabawy włączyli się najmłodsi obywatele, jak i seniorzy. Wcześniej przygotowany kontur muralu, uczestnicy wypełnili kolorowymi farbami. Dodatkowo zapewniono wiele zabaw i wydarzeń towarzyszących.

W sobotę, 27 lipca br., na terenie Przedszkola nr 9 odbył się kolejny rodzinny mikrofestyn, w ramach projektu pn. Rewitalizacja Miasta Żyrardowa motorem przemian społeczno-gospodarczych. Przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych m.in. zabawy na dmuchawcach i samochodowy tor przeszkód. W nawiązaniu do miejsca wydarzenia, uczestnicy mogli podzielić się swoimi zdjęciami i wspomnieniami z przedszkola na ścianie „Wspomnień czar”. Wszyscy, dzieci i dorośli, mogli również wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych, podczas których tworzyli pacynki z wełny, waty, guzików i skarpetki.

Wydarzeniem towarzyszącym był spacer szlakiem XIX-wiecznych obiektów oświatowych. Trasa zwiedzania rozpoczęła się przed Resursą a skończyła zwiedzaniem Przedszkola nr 9 (przez m.in. szkołę muzyczną). Przewodniczka opowiadała o funkcjach pełnionych przez obiekty i zwyczajach nauczania, wplatając w to historię industrialnego Żyrardowa. Dodatkowo, po spacerze, odbyło się zwiedzanie Przedszkola nr 9 z możliwością obejrzenia wystawy o XIX-wiecznej Ochronce.

Niewątpliwie największą atrakcją mikrofestynu było wspólne malowanie muralu na jednej ze ścian. Pod to przedsięwzięcie przeznaczono ścianę o powierzchni ok. 25 m2, którą wcześniej specjalnie przygotowano – zrobiono podkład i narysowano kontury grafiki. Do zabawy zaproszono wszystkich chętnych – dzieci i dorosłych. Razem pomalowano tło i kwiaty. Główny motyw, czyli dzieci z zabawkami siedzące na ławce, pozostały czarno-białe. Należy zaznaczyć, że każdy „malarz” dodał coś od siebie i dzięki temu ten mural jest wyjątkowy.

Zachęcamy do oglądania efektów wspólnej pracy mieszkańców Żyrardowa!

Dziękujemy za wspólną zabawę,
Wydział Rewitalizacji i Rozwoju UMŻ

Wróć na stronę główną

Strona internetowa została zrealizowana
przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej,
w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.