Przejdź do treści

Rewitalizacja Miasta Żyrardowa motorem przemian społeczno-gospodarczych

Baza wiedzy

Wizyta Zespołu ds. rewitalizacji

W czwartek, 23 czerwca br., gościł w Żyrardowie Zespół ds. rewitalizacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Celem spotkania była prezentacja działań rewitalizacyjnych realizowanych w naszym mieście.

W imieniu Prezydenta Miasta Żyrardowa gości powitał Dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Miasta UMŻ, Łukasz Kasperczyk.

Wizyta rozpoczęła się w Resursie od prezentacji przedstawionej przez Wydział Rewitalizacji i Rozwoju UMŻ. Goście poznali najważniejsze etapy procesu rewitalizacji od roku 2004, a także realizowane na przestrzeni ostatnich lat inwestycje i działania społeczne oraz wypracowane w ramach modelowej rewitalizacji miast dobre praktyki w zakresie aktywizacji i partycypacji społecznej. 

W drugiej części zaprezentowane zostały działania Centrum Usług Społecznych, w tym współpraca z organizacjami pozarządowymi. O realizowanym przez CUS unijnym projekcie i usługach społecznych opowiedzieli Dyrektor CUS, Agnieszka Stępska i Jakub Kamiński Organizator społeczności lokalnej w CUS.

Następnie delegacja wybrała się na spacer po obszarze rewitalizacji. Goście odwiedzili m.in. odnowiony Kantor, a także zwiedzili Muzeum Lniarstwa, o działalności placówki opowiedział Jacek Czubak Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żyrardowa ds. Muzeum Lniarstwa w organizacji.

– Bardzo nas cieszy, że Żyrardów odwiedzają osoby zainteresowane procesem rewitalizacji –powiedział prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski. – Pokazuje to, że realizowany od lat program jest skuteczny i efekty naszej pracy doceniane są nie tylko przez mieszkańców, ale także przez specjalistów w tej dziedzinie.

Wróć na stronę główną

Strona internetowa została zrealizowana
przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej,
w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.