Przejdź do treści

Rewitalizacja Miasta Żyrardowa motorem przemian społeczno-gospodarczych

Baza wiedzy

Rewitalizacja na wesoło

W ubiegłą sobotę, 22 września br., na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 odbył się rodzinny mikrofestyn zorganizowany w ramach projektu Rewitalizacja Miasta Żyrardowa motorem przemian społeczno-gospodarczych. Impreza ta była nie tylko wspaniałą okazją do zapoznania się z procesem rewitalizacji w naszym mieście, ale także przestrzenią do zabawy i integracji mieszkańców.

Największym zainteresowaniem cieszyła się gra miejska pt. „Zapomniane gry. Czas wolny w fabrycznym Żyrardowie”, która została zorganizowana przy współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem Otwórz, PTTK Żyrardów, Towarzystwem Przyjaciół Miasta Żyrardowa, Żurek – Żyrardowskie Utalentowane Rękodzielniczki Kulturalne. Do gry przystąpiło 13 zespołów, które spacerując po XIX w. osadzie fabrycznej odkrywały historię miasta, w tym ówczesne zabawy robotników.

Równolegle na boisku przy hali na ul. Narutowicza odbył się turniej piłki nożnej szkół podstawowych z obszaru rewitalizacji. Najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Zwycięzcy odebrali z rąk p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Marcina Rosińskiego puchary i pamiątkowe medale.

Głównym atrakcjom mikrofestynu towarzyszyły m.in. animacje dla dzieci oraz stoiska z małą gastronomią. Na festynowej scenie wystąpili lokalni artyści prezentując pokazy taneczne i występy wokalne. Impreza stała się również okazją do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy na leczenie Igi Hodun.

Rodzinny mikrofestyn nie odbyłby się bez zaangażowania wielu stowarzyszeń, instytucji a także lokalnych firm, którym serdecznie dziękujemy.

Wróć na stronę główną

Strona internetowa została zrealizowana
przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej,
w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.